среда, 23 октября 2013 г.

Study Tours to Poland – як унікальна можливість вивчення досвіду реформування,змін та інтеграції до ЄС



Протягом 7-18 жовтня у м.Хожув, Сілезьке воєводство, я був учасником проекту Study Tours to Poland (STP) у складі української групи, а саме представників з різних міст: Чернівців, Львова, Вінниці, Харкова, Києва, Миколаєва.  В рамках програми відбувались різноманітні зустрічі з представниками громадських організацій, органів влади, студентсько-академічного середовища та екскурсії в різні цікаві місця.  Основною метою було ближче познайомити студентів  Білорусі, Молдови, України та Росії із досвідом польських реформ, функціонуванням вільного ринку, адміністративною системою, студентським середовищем. Проект відбувається під девізом «Пізнай Польщу».
Координатором  нашого візиту була громадська організація Центр неформальної освіти «Трамполіна». Під час проекту ми мали зустрічі з студентсько-академічними середовищем Вищої Школи Менеджменту Охорони Праці в Катовіцах та Вищої Банківської школи в Хожуві, де  отримали інформацію щодо навчального процесу польського студентства.
 Цікавими були зустрічі з віце-мером м.Хожува, керівництвом гміни Ключе, представниками міської ради м.Вроцлав та з колишнім послом до Сейму Республіки Польща Анжеєм Соснєжем. Ми мали змогу отримати значку кількість інформації про політичну модель Польщі, її специфіку, дізнатись як працює місцеве самоврядування. А від пана посла, як приймаються рішення та здійснюються реформи на загальнодержавному рівні.  Окрім представників влади, вдалось поспілкуватись з  бізнесменами, які розповіли про свій бізнес, його трансформації в рамках ЄС.
 Особливістю регіону Сілезія (Шльонськ) є його могутня промисловість, проте видобування вугілля в окремих  регіонах вже не є основною сферою, шахти закриваються, відбуваються реформи переходу у сферу послуг, а приміщення колишніх господарських будівель використовують по-новому, як наприклад виставковий зал чи  концертна зала, ресторан все що може зацікавити людей. Це є дуже цікавий підхід та корисний досвід.
Другою частиною програми, яка доповнювала  першу це були екскурсії до відомих історичних місць та музеїв, які мали на меті познайомити нас з історією та культурою Польщі. Так вдалось побувати в  таких містах та музеях, як Вроцлав, Краків, Цешин, Музей-копальня  срібла в Тарновських Гурах, містечко Нікішовець, Освенцім, Ойцовський національний парк.
Ще однією частиною проекту були народні вечори, де презентували свою країну, свої міста, традиції. Архітектура Чернівців та наш університет надзвичайно вразив присутніх на презентації, вони  розуміли що  Чернівці - це європейське містечко. Кожний із вечорів мав свою відмінність: український, російський, білоруський, польський, завдяки цьому ми дізнались багато нового про наші міста.
Отже, проект є надзвичайно цікавим та корисним, участь в якому дає можливість розширити власний кругозір та дізнатися про позитивний досвід переходу на ринкову економіку та політику спільних європейських цінностей. 















Комментариев нет:

Отправить комментарий